search user user

Чарлз Діккенс

Чарльз Діккенс – англійський письменник Вікторіанської епохи, романіст, класик світової літератури. За життя був найпопулярнішим англомовним письменником. Він залишив після себе 13 з половиною романів та велику кількість оповідань. Прозаїк був надзвичайно енергійним та писав кілька творів одночасно. Крім того, видавав власний періодичний журнал, а також влаштовував публічні читання. Спектр його прози дуже широкий: філософські трактати, гумор, історія, злочинність, сентиментальні твори. Письменник вперше звернув увагу в творчості на вразливість дитини. Він співчував бідним, адже сам також пережив важкі часи в дитинстві. Найвідоміші твори Діккенса – «Олівер Твіст», «Посмертні записки Піквікського клубу», «Ніколас Нікльбі», «Девід Копперфілд», «Наш спільний друг», «Таємниця Едвіна Друда».

Біографія

Чарльз Діккенс народився у 1812 році в передмісті Портсмута (Велика Британія). Його сім’я була не заможною. Коли хлопчикові було три роки, вони переїхали до Лондона. Безтурботне дитинство тривало недовго – батька заарештували за борги, а незабаром до нього приєдналася і вся родина, крім Чарльза. Дитину взяла до себе приятелька Діккенсів, бідна жінка похилого віку Елізабет Ройленс. Потім хлопчик жив у прибудові будинку боргового агента в Бюро. Він був змушений почати працювати на фабриці з виробництва вакси, щоб мати кошти на життя. Це дуже сильно вплинуло на становлення Діккенса як особистості. Всі люди, які зіграли в його житті якусь роль, знайшли відображення в літературних персонажах Чарльза Діккенса. Коли батько Чарльза зміг вирішити боргові питання, хлопчика влаштували в лондонську школу. Але закінчити він її не зміг, так як батько знову вліз у борги і не зміг оплатити навчання. Після школи Чарльз почав працювати в адвокатській конторі. Він навчився стенографувати та робити репортажі, працював в газетах, писав нотатки про все, що бачив на вулицях Лондона, його есе друкувалися в невеликих періодичних виданнях. Незабаром почали виходити і книги письменника. Чарльз Діккенс одружився на Кетрін Хогарт, дочці видавця. У них народилося десятеро дітей. Письменник з родиною подорожував до Америки, Італії, Швейцарії. Але його подружнє життя було не вічним – він розлучився з дружиною та згодом здйснив тур Англією, Шотландією та Ірландією. Письменник виступав із публічними читаннями, які були дуже популярні в той час. Діккенс здійснив другу подорож до Америки, де зустрічався з відомими особистостями, а також публічно виступав. Письменник переніс кілька інсультів і помер у віці 58 років.

Творчість

Чарльз Діккенс – майстер прози. Його творчість відносять до вершин реалізму, але творам властиві також сентиментальні та казкові ноти. Книги Діккенса завжди були на піку популярності та ніколи не припиняли видаватися. «Пригоди Олівера Твіста» – перший в англійській літературі роман, головним героєм якого стала дитина. Твір показує англійське суспільство від верхівки до низів. Хлопчик Олівер, який потрапив волею випадку до зграї злочинців, змушений брати участь у пограбуваннях. Безліч важких подій відбувається з Олівером, але незабаром він буде жити щасливо, а злочинці понесуть справедливе покарання. Роман було екранізовано багато разів. «Холодний дім» – роман, який також показує життя всіх верств англійського суспільства. Драма наповнена заплутаними сюжетними лініями та таємницями. Автор висміює звичаї аристократів, але ніколи не жартує над бідняками. «Крихітка Дорріт» – роман, поділений на дві книги: «Бідність» та «Багатство». Соціально значимий твір Діккенса, який піддавався критиці сучасників за іронічне зображення британського суспільства і заплутаний сюжет. Роман неодноразово було екранізовано, а також твір справив значний вплив (як і вся творчість Чарльза Діккенса) на класичну і сучасну літературу.

Розгорнути

Підтримайте українські видавництва -
купіть електронні книги улюблених авторів у форматі EPUB.