search user user

Шолом-Алейхем

Шолом-Алейхем – всесвітньо відомий письменник, який одним з перших зміг наочно показати життя єврейського народу з усіма їхніми звичаями та традиціями. Більш того, саме він зумів не просто підкреслити почуття гумору та мудрість євреїв, але й не побоявся писати на ідиші. Творча спадщина Шолома-Алейхема складається з величезної кількості книг для дітей та дорослих, які і сьогодні користуються величезною популярністю по всьому світу.

Коротка біографія

Шолом-Алейхем, справжнє ім’я Соломон Наумович Рабинович, народився у Переяславі, 2 березня 1859 року. Його дитинство пройшло під Києвом, в невеличкому селі. Соломон ріс вдумливою дитиною, з ранніх років він був допитливим та любив міркувати на різні теми. У шкільні роки він дуже любив читати, а після знайомства з твором «Робінзон Крузо», сам вирішив стати письменником. Отримавши шкільний атестат, Рабинович відразу почав працювати. Він викладав шкільні дисципліни дітям із забезпечених сімей. Однак після того, як між ним та однією з його учениць виникли ніжні почуття, Солом залишився без роботи.

Творчість та книги

До двадцяти років Соломон Рабинович намагався знайти свій стиль. Він постійно складав нові розповіді, писав статті та розсилав їх на публікацію в різні журнали, але довгий час отримував тільки відмови. Паралельно з написанням творів Соломон виступав на публіці. Він читав розповіді та мініатюри власного твору, вже тоді він постійно представлявся, як Шолом-Алейхема. Поступово його ім’я стало відомим і у автора навіть з’явились перші шанувальники. У двадцять років Шолом-Алейхем прийшов до того, що бажає писати тільки на івриті. Цим він хотів не тільки зберегти використання мови, а й показати багату єврейську культуру всьому світу. Він багато друкувався на сторінках різних періодичних видань, але справжня популярність прийшла до нього після виходу творів «Два камені» та «Вибори». Варто відзначити, що Шолом-Алейхема писав про нерівність в суспільстві, про традиції єврейського народу, про багатих і бідних, при цьому він завжди це робив з гумором. І саме така подача приваблювала читачів. Одними з найпопулярніших робіт письменника є «Якнехоз, або Велика біржова гра» і «Мандрівні зірки».

Розгорнути

Підтримайте українські видавництва -
купіть електронні книги улюблених авторів у форматі EPUB.