search user user
Іван Котляревський

Іван Котляревський

Іван Котляревський – український письменник, видатна особистість, автор легендарної «Енеїди». Цей твір свого часу наробив багато галасу, адже він став першим твором, виданим українською мовою після епохи Гетьманства. Автор чудово знався на етнографії та українському фольклорі, саме це допомагало йому з гумором говорити про серйозні речі.

Біографічні факти

Іван Котляревський народився 29.08.1769 у Полтаві. Батько хлопчика належав до гетьманського роду та служив канцеляристом. Завдяки цьому сім’я жила в достатку. Дитинство хлопчика пройшло серед мальовничої природи, тому Іван любив спостерігати за всім, що відбувається довкола. Батьки ж з дитинства прищеплювали синові любов до книг, розповідали про українську культуру та розповідали про дух волелюбності народу. Іван здобув гарну освіту. Здобувши диплом, він зміг зайняти високий чин та почати добре заробляти. Він був директором театру, а під час російсько-французької війни організував український полк, який мріяв перетворити на повноцінну армію.

Творчий шлях

Іван мріяв про письменницьку кар’єру з юнацьких років та чітко йшов до своєї мети. Працюючи в театрі, він багато часу приділяв написанню п’єс для театру, а також драматургії. Варто зазначити, що багато його п’єс ставлять на театральних підмостках вже понад 300 років поспіль. Творчість Котляревського вирізняється тим, що на сторінках своїх творів він у гумористичній манері описує життя українців. Саме завдяки такій подачі чиновники не розпізнали справжній мотив його творів та дозволили публікацію. Цікаво, що творчість автора цінувалася в письменницьких колах. Проте не всі ставилися до нього однозначно, навіть Шевченко, спочатку написав на честь Котляревського вірш, а згодом – розкритикував його, звинувативши у явному глумлінні над українським народом. Сьогодні твори Івана Котляревського є обов’язковою шкільною програмою, адже він і допомагає школярам краще зрозуміти історію українського народу. І якщо вас цікавить ця тематика, то вам неодмінно варто купити книги Котляревського.

Розгорнути

Підтримайте українські видавництва -
купіть електронні книги улюблених авторів у форматі EPUB.