search user user
Роберт Луїс Стівенсон

Роберт Луїс Стівенсон

Чому цей письменник став національним героєм острова Самоа і за що отримав прізвисько «Оксамитовий піджак»?  

Роберт Льюїс Стівенсон складати історії почав раніше, ніж навчився читати. В шість років вже диктував мамі історію, щоб та записувала її. Так народилось перше оповідання, яке мало назву «Історія Мойсея». З дитинства був дуже хворобливим і  протягом всього життя це створювало чимало клопотів для письменника. 

Хвороба легенів змушувала Стівенсона багато подорожувати в пошуках сприятливого клімату. Острів Самоа в Тихому океані виявився єдиним на величезній планеті місцем, де він міг жити, забувши про хвороби. Подружився з місцевим населенням, вивчив мову самоанців, писав про них статті в лондонські газети, намагався привернути загальну увагу до проблем остров’ян. Він став національним героєм Самоа.

Своє оригінальне прізвисько «оксамитовий піджак» Стівенсон отримав за те, що мав звичку носити вельветові пальто і крислатий капелюх. А ще грав на фортепіано і флажолеті (старовинна флейта). Він написав понад 100 оригінальних музичних композицій і аранжувань. 

Коли Стівенсон починав писати «Острів скарбів», він публікував його окремими частинами під псевдонімом «Капітан Джордж Норт» в дитячому журналі «Young Folks». На жаль, багато рукописів письменника були продані його спадкоємцями під час Першої світової війни, і з тих пір вважаються втраченими.

Ви маєте чудову нагоду придбати електронні книги Роберта Льюїса Стівенсона.

Розгорнути

Підтримайте українські видавництва -
купіть електронні книги улюблених авторів у форматі EPUB.