Опис
Продовження роману «Самійло Кошич — козак-легенда».
Історичний роман про козацьку епоху нашої країни.
Самійло Кішка має вже багато років за плечима, але його розум досі такий же гострий, як і його шабля. Міцно тримає він у руках гетьманську булаву. Ніколи не відступає перед смертельною небезпекою й вчить того ж молодих козаків, на яких покладає особливі надії: Петра Сагайдачного, Михайла Дорошенка, Івана Сулиму. Адже земля українська та батьківська віра варті того, щоб їх відстоювати ціною життя! Гартуючи тіло й душу у полум’ї боротьби, юний Сагайдачний розпочне нову сторінку свого життя, зустріне вірних друзів і перше кохання.
Гетьман збирає запорозький флот для походу у саме серце Османської імперії, щоб звільнити полонених земляків. Та страшніше за турків для Кошича ті, хто, хоч і звуться братами, потай гострять ножі, щоб вдарити у спину…
Розгорнути
Максим –
Нові пригоди Самійло Кошича
Закінчив читати нову книгу Дмитра Воронського «Самійло Кошич. Чорноморський похід»
Хочу висловити свою подяку автору за цікаве продовження історії життя-буття славетного гетьмана Кошки. Після прочитання першої книги, я хотів більш взнати про пригоди козаків й тут такий подарунок для читачів.
Книга вийшла не менш цікава, ніж попередня. Що може бути цікавішим ніж козацькі історії минулого.
Гарно продуманий сюжет з додаванням історичних подій, зануренням у політичні особливості того часу. Якісна подача матеріалу з урахуванням побуту, культури, звичаїв козацтва. Читаєш й ніби дивишся пригодницький фільм. Все легко, атмосферно. Сюжет бере у полон с перших сторінок та не відпускає до самого кінця.
Мені здалося, що в цьому романі, Дмитро більш пропрацював образи своїх героїв. Зробив їх цікавішими, живими. Посилив характери, додав філософських та життєвих роздумів. Сподобалось, що автор не оминув увагою другорядних персонажів, які у майбутньому стануть славетними козаками. Сагайдачний, Дорошенко, Сулима. Ці люди увійшли в історію України.
Але крім чоловічих персонажів, автор ввів ще й жіночий персонаж, який за характером можна прирівняти до козаків. Дівчина не змирилася зі своєю долею й боролась за свою волю та гідність.
Козацькі пісні, приказки додають книзі якоїсь особливої історичної родзинки.
Хоча книга художня, але всі історичні додатки роблять з неї вже цікаве історичне дослідження. Вимальовується реальна картина того часу й хочеться читати ще й ще. Хочеться взнати більш про козаків, про справжніх воїнів того часу. Про традиції, які перейшли в сьогодення.
Дивовижні пригоди вже старого, але ще могутнього отамана Самійло Кошича інтригують яскравістю й реалістичністю. Гарно намальовані батальні сцени, навіть любовна лінія вийшла кращою ніж у попередньому романі.
І маю таку думку, що Дмитро планує ще один роман про Кошича. І якщо так, то чекатиму на нові пригоди українських козаків.