search user user
Віра Агеєва

Віра Агеєва

Віра Агеєва – українська літературознавиця, біографістка, докторка філологічних наук (1995), дослідниця ґенези українського модернізму, проблем стильової диференціації української літератури ХХ ст., співзасновниця Київського інституту ґендерних досліджень, лавреатка Національної премії України імені Тараса Шевченка (1996 – як співавтор “Історії української літератури ХХ століття” у двох книгах), Премії Петра Могили (2008 – за монографію “Інтелектуальна проза Віктора Петрова-Домонтовича”), членкиня журі премії “Книга року ВВС”.

Народилася 1958 року. Після закінчення Київського державного університету ім. Т. Шевченка (1980) працювала в Глухівському державному педагогічному інституті (1980 – 1981), в Інституті літератури ім. Т. Шевченка (1985 – 1996), заступницею редактора журналу “Слово і час” (1995 – 1997). Професорка Національного університету “Києво-Могилянська академія”.

Один із чільних напрямів наукових зацікавлень літературознавиці – біографістика і феміністична інтерпретація текстів літератури модернізму. 

Віра Агеєва є авторкою монографії про Олексу Слісаренка, однією з найґрунтовніших дослідниць творчости Лесі Українки, писала про Юрія Косача, Марка Вовчка, Миколу Куліша, Миколу Бажана, Віктора Петрова-Домонтовича, неокласиків, її перу належить багато статей, рецензій, оглядів, опублікованих у часописах “Вітчизна”, “Прапор”, “Березіль”, “Слово і час”, присвячених феміністичному дискурсу українського модернізму й світу української жінки в літературі. Віра Агеєва – укладачка антологій української прози відомих представників українського модернізму.

Однією з найактуальніших для сьогодення за тематикою книг Віри Агеєвої є За лаштунками імперії(2022) – про передумови війни Росії проти України і багатолітнє вимощування дороги до війни негативними з погляду української національної ідеї міфами на мовно-літературному поприщі. Обставини, в яких формувалися світочі української літератури, їхня полеміка в різних контекстах-площинах із носіями російськомовної культури – шлях до виборювання і збереження ідентичности й культурного суверенітету України, надважливих для українців в умовах сучасної війни. 

Київ початку ХХ ст. як самобутнє середовище для формування авангардних художників і богемних поетів змалювала Віра Агеєва у книзі Марсіани на Хрещатику(2023). Заохочуємо до прочитання найсвіжіших видань знаної літературознавиці, придбати книги можна в нашій книгарні.

Розгорнути
Віра Агеєва – українська літературознавиця, біографістка, докторка філологічних наук (1995), дослідниця ґенези українського модернізму, проблем стильової диференціації української літератури ХХ ст., співзасновниця Київського інституту ґендерних досліджень, лавреатка Національної премії України імені Тараса Шевченка (1996 – як співавтор “Історії української літератури ХХ століття” у двох книгах), Премії Петра Могили (2008 – за монографію “Інтелектуальна проза Віктора Петрова-Домонтовича”), членкиня журі премії “Книга року ВВС”. Народилася 1958 року. Після закінчення Київського державного університету ім. Т. Шевченка (1980) працювала в Глухівському державному педагогічному інституті (1980 – 1981), в Інституті літератури ім. Т. Шевченка (1985 – 1996), заступницею редактора журналу “Слово і час” (1995 – 1997). Професорка Національного університету “Києво-Могилянська академія”. Один із чільних напрямів наукових зацікавлень літературознавиці – біографістика і феміністична інтерпретація текстів літератури модернізму.  Віра Агеєва є авторкою монографії про Олексу Слісаренка, однією з найґрунтовніших дослідниць творчости Лесі Українки, писала про Юрія Косача, Марка Вовчка, Миколу Куліша, Миколу Бажана, Віктора Петрова-Домонтовича, неокласиків, її перу належить багато статей, рецензій, оглядів, опублікованих у часописах “Вітчизна”, “Прапор”, “Березіль”, “Слово і час”, присвячених феміністичному дискурсу українського модернізму й світу української жінки в літературі. Віра Агеєва – укладачка антологій української прози відомих представників українського модернізму. Однією з найактуальніших для сьогодення за тематикою книг Віри Агеєвої є За лаштунками імперії(2022) – про передумови війни Росії проти України і багатолітнє вимощування дороги до війни негативними з погляду української національної ідеї міфами на мовно-літературному поприщі. Обставини, в яких формувалися світочі української літератури, їхня полеміка в різних контекстах-площинах із носіями російськомовної культури – шлях до виборювання і збереження ідентичности й культурного суверенітету України, надважливих для українців в умовах сучасної війни.  Київ початку ХХ ст. як самобутнє середовище для формування авангардних художників і богемних поетів змалювала Віра Агеєва у книзі Марсіани на Хрещатику(2023). Заохочуємо до прочитання найсвіжіших видань знаної літературознавиці, придбати книги можна в нашій книгарні.

Підтримайте українські видавництва -
купіть електронні книги улюблених авторів у форматі EPUB.