search user user
Артуро Перес-Реверте

Артуро Перес-Реверте

25.11.1951

Артуро Перес-Реверте — іспанський журналіст і письменник, що працює в жанрі детективу та історичного роману. Народився в іспанському місті Картахена.

Перес-Реверте починав свою кар’єру як журналіст в газеті Pueblo, після чого працював військовим кореспондентом на іспанському державному телеканалі Television Espanola. Пропрацювавши військовим журналістом більше 20 років і втомившись від політики, Артуро вирішив повністю присвятити себе літературній діяльності. Його дебютний роман «Гусар» (El husar) про події часів війни з Наполеоном був виданий в 1986 році.

Успіх прийшов до автора після того, як в 1990 році побачив світ його роман «Фламандська дошка», персонажі якого ведуть розслідування вбивства XV століття. Після цього автор довгий час працював над відомим циклом «Пригоди капітана Алатрісте», романами й документальною прозою. В 2016-2017 роках виходять перша й друга книга циклу про агента розвідувальної служби Лоренсо Фалько, яка 2019 була перекладена українською й видана видавництвом «Фабула».

Багато романів Артуро було екранізовано. Найбільш відомий — фільм Романа Поланські «Дев’ята брама» з Джонні Деппом у головній ролі. В 2006 році вийшов фільм за мотивами циклу «Капітан Алатрісте», деякі твори Переса-Реверте стали серіалами і навіть операми («Королева Півдня»).

Зараз Артуро Перес-Реверте мешкає недалеко від Мадриду, часто буває в рідному місті Картахені, а у вільний час захоплюється вітрильним спортом, подорожуючи по Середземному морю.

Розгорнути

Підтримайте українські видавництва -
купіть електронні книги улюблених авторів у форматі EPUB.