search user user

Едгар Аллан По

Едгар Аллан По – відомий на весь світ письменник, який жив та творив у першій половині XIX століття, в Америці. Він не просто писав п’єси та поеми, а й став творцем таких літературних жанрах, як детектив та наукова фантастика. Він також відомий, як творець культових темних історій з містичним підтекстом та письменник, який постійно намагався вивести читача за межі тривіального мислення. Твори Едгара По є класикою світової літератури, а теми, порушені в них, залишаються актуальними і сьогодні.

Дитинство та юність

Едгар Аллан По народився у Бостоні 19 січня 1809 року. Батьки хлопчика також були творчими людьми. В родині крім Едгара було ще двоє дітей – брат Вільям та сестра Розалі. Коли хлопчикові виповнився рік, батько пішов з сім’ї та більше про нього нічого не було відомо. Мама Едгара померла, коли йому ледве виповнилось два роки, тому дітей віддали в прийомні сім’ї, так майбутній письменник потрапив у сім’ю співвласника торгової компанії.

В домі прийомних батьків хлопчик був оточений любов’ю та ласкою. Його названа мати душі в ньому не чула. Новий батько не у всьому поділяв поглядів дружини щодо виховання, однак навіть незважаючи на це, Едгар По ні в чому не знав відмови. Майбутній письменник був дуже здібною дитиною, тому в школу він пішов уже в п’ять років. Однак, коли Едгару виповнилося шість років, сім’я була змушена переїхати на деякий час до Великобританії. В Америку повернувся підліток, розвинений не по роках. Знання, отримані в суворих англійських закладах, допомогли юнакові з легкістю вступити до місцевого коледжу.

Внаслідок фінансових проблем батьки стали постійно з’ясовувати стосунки, тому колись життєрадісний Едгар почав все частіше усамітнюватись в своїй кімнаті та читати книги. У період цього добровільного самітництва юнак захопився поезією, а так як прийомний батько не поділяв його захоплень, між ними все частіше траплялися сварки. А після того, як його прийомна мати померла від хвороби, відносини між Едгаром та прийомним батьком остаточно зіпсувалися, і незабаром По вигнали з дому.

Творчий шлях та книги

Перша збірка поезій Едгара По – «Тамерлан», була видана у 1827 році. На його сторінках були представлені твори, написані автором у 12 -14 років. Слідом за цим збірником було опубліковано ще кілька книг, які одразу привернули увагу читачів. Бібліографія письменника налічує понад 140 творів. Велику частину складають вірші та оповідання. Його творчість користувалась величезною популярністю ще за життя, а книги автора вже тоді викуповували літературні журнали, будинки книги та представники преси. Твори Едгара Аллана По залишаються популярними і сьогодні. Вам варто лише прочитати один з них, і ви назавжди станете шанувальником його таланту.

Розгорнути

Підтримайте українські видавництва -
купіть електронні книги улюблених авторів у форматі EPUB.