search user user
Кася Ясна

Кася Ясна

Кася Ясна – українська поетеса, письменниця, художниця, фотографиня та просто неймовірна мистецька особистість. Її справжнє ім’я – Юлія Дубиківська, та у творчих втіленнях авторка називає себе Кася Ясна або Я-сЯ. 

Про себе Кася каже, що пише так легко, немов дихає. Можливо, це творче натхнення передалося їй від талановитого предка – відомого історика етнолога, письменника та публіциста Максима Сливинського, що був коханням Лесі Українки. Перші вірші Кася написала, коли їй було 26 – згодом з’явилися есе, новели та казки. Збірки поезій, книги казок, збірки психологічно-філософських есе та автобіографічний роман у новелах – книги авторка часто ілюструє самостійно, щоб занурити читача у власне бачення світу. 

Молитва морю або Кримська сюїта” (2013), “Сни Аліси” (2014), “Світло весни” (2014), “Світлом до світла” (2015), “Розбите серце” (2016), “З серцем Прометея” (2019), “Сміх і сльози одного далекого світу, або Чудеса в решеті” (2021) – самі лише назви відкриють чуттєвий внутрішній світ Касі Ясної, яка завжди творить щось нове. Її поезія завжди крокує поруч з іншими видами мистецтва – у них багато кольору, звуку, дотику.

У 2015 році твори ожили й зазвучали – у вигляді аудіопоезій, відеопоезій та авторських спектаклів. Також Кася є редакторкою й засновницею культурно-освітнього сайту “Сам Ум Рай”, веде авторський портал “Семицвіт” та підтримує інших авторів. Зокрема, саме Кася стала натхненницею й редакторкою кулінарної історії “Улюблені страви мого Маленького Принца” Тамари Кухта.

У 2022 Кася продовжує творити, як вміє найкраще: пише поезію про те, що турбує зараз, доповнює віршовані рядки цілими виставами та ділиться зі світом своїм внутрішнім Я.

Розгорнути

Підтримайте українські видавництва -
купіть електронні книги улюблених авторів у форматі EPUB.