search user user
О. Генрі

О. Генрі

О. Генрі (справжнє ім’я Вільям Сідні Портер) – відомий американський письменник, майстер жанру короткого оповідання.

Народився 1862 р. поблизу містечка Ґрінсборо, штат Північна Кароліна, у сім’ї лікаря. Після ранньої смерті матері вихованням майбутнього письменника займалась тітка Евеліна Портер. Закінчивши школу, став учнем свого дядька – провізора, аптека якого була своєрідним “клубом” місцевих гострословів. У цей час розквітнув його талант карикатуриста. Згодом здобув диплом фармацевта.

У 1884 р. переселився в Остін, де одружився і народилася його донька. Змінив чимало професій: працював аптекарем, клерком із продажу нерухомості, креслярем в управлінні штату, касиром у банку. У 1894 р. починає видавати гумористичний щоденник “Роллінг Стоун”, майже повністю заповнюючи його власними оповіданнями, малюнками, гуморесками. Однак через фінансові труднощі газета існувала недовго.

Був звинувачений у крадіжці, півроку переховувався у Гондурасі та Південній Америці. Проте через важку хворобу дружини повернувся в Остін, де його заарештували і засудили до п’яти років ув’язнення. У в’язниці О. Генрі продовжував писати новели, головна тема яких – доля зневаженої людини. Вийшовши на волю, переселився жити у Нью-Йорк, і повністю поринув у літературу.

Літературна спадщина О. Генрі – це один великий твір “Королі і капуста” і майже 280 новел та оповідань, що були видані у збірках. Найпопулярнішими серед них є: “Чотири мільйони” (1906), “Серце Заходу” (1907), “Голос міста” (1908), “Шляхи долі” (1909), “Коловерті” (1910). Новели відрізняються цікавим сюжетом і парадоксальною розв’язкою. Автор пише про звичайних людей, розповіді пройняті любов’ю до “маленьких американців”. Його герої вміють знаходити пригоди у повсякденності, і потрапляти у цікаві ситуації.

Щоб познайомитись із творчістю всесвітньо відомого письменника, поринути у світ пригод, насолодитись колоритними діалогами героїв, добрим гумором – ці та інші збірки можна купити також у електронному форматі.

Розгорнути

О. Генрі: електронні книги українською

Підтримайте українські видавництва -
купіть електронні книги улюблених авторів у форматі EPUB.