search user user

Сінклер Льюїс

Гаррі Сінклер Льюїс народився 7 лютого 1885 року в центрі Саук, штат Міннесота, наймолодший з трьох хлопчиків. Саук-центр, місто з буковими преріями, що налічує 2800 чоловік, було домом для переважно скандинавських сімей, і Льюїс сказав, що він “відвідував звичайну державну школу разом з багатьма Мадсенами, Олесонами, Нельсонами, Хединами, Ларсонами”, багато з яких стали моделями персонажів його романів.

Рання кар’єра

Льюїс вступив доЄльського університету в 1903 роціі незабаром зайнявся літературним життям в університетському містечку, писав для літературної рецензії та університетської газети, а також працював репортером, сумісником Associated Press та місцевою газетою.Він закінчив навчання лише в 1908 р., Перервавшись на проживання в спільнійдомашній колонії Геліконав Нью-ДжерсіАптона Сінклераі відправившись у Панаму.

Протягом декількох років після Єльського університету він переходив від узбережжя до узбережжя і від роботи до роботи, працюючи репортером і редактором, працюючи над короткими історіями.До 1914 року він постійно бачив свою коротку художню літературу в таких популярних журналах, як Saturday Evening Post,і почав працювати над романами.

У період з 1914 по 1919 рік він опублікував п’ять романів: «Наш містер Врен», «Слід яструба», «Робота», «Невинні»та «Вільне повітря».“Усі вони загинули, поки фарба не висохла”, – сказав він пізніше.

Головна вулиця

Шостим романом «Головна вулиця»(1920) Льюїс нарешті досяг комерційного та критичного успіху.Відтворивши Саук-центр своєї молодості як преферу суслів, його жахлива сатира на вузькоособливість замкнутого життя містечка стала популярною серед читачів, лише за перший рік вона продала 180 000 примірників.

Льюїс насолоджувався суперечками навколо книги.”Одним з найцінніших американських міфів було те, що всі американські села були особливо благородними і щасливими, і тут американець напав на цей міф”, – писав він у 1930 році. “Скандально”.

СпочаткуМейн-стрітбуло обраноПулітцерівською премією в художній літературі 1921 року, але Опікунська рада відмовила суддям, оскільки роман не «відображав здорову атмосферу американського життя», продиктовану правилами.Льюїс не пробачив легкого, і коли в 1926 році він був нагороджений «Пулітцером» за «Стрілець», він відмовився від нього.

Нобелівська премія

Льюїс продовживМейн-стріттакими романами, якБаббіт(1922),Стрілець(1925),Мантрап(1926),Елмер Гентрі(1927),Людина, яка знала Кулідж(1928) іДодсворт(1929).У 1930 році він став першим американцем, удостоєнимНобелівської премії з літератури”за енергійне та графічне мистецтво опису та здатність створювати з дотепністю та гумором нові типи персонажів”.

У своїй автобіографічній заяві до Нобелівського комітету Льюїс зазначив, що подорожував світом, але «мій справжній подорожній [sic] сидів у курячих машинах Пулмана, в селі Міннесота, на фермі в штаті Вермонт, в готелі в Канзас-Сіті або Саванна, слухаючи звичайний щоденний безпілотник, який є для мене найбільш захоплюючими та екзотичними людьми у світі – пересічними громадянами США, з їх доброзичливістю до незнайомців та їх грубими дражнями, їх пристрастю до матеріального просування та їхнім сором’язливим ідеалізмом , їхній інтерес до всього світу та їх хвастливий провінціалізм – хитромудрі складності, які американський романіст має честь зобразити “.

Особисте життя

Льюїс двічі одружився, спочатку зредакторомVogueГрейс Хеггер (з 1914-1925), а потім з журналісткою Дороті Томпсон (з 1928 по 1942).В результаті кожного шлюбу народився один син Уеллс (1917 р. Н.) Та Майкл (1930 р. Н.).Уеллс Льюїс був убитий в бою в жовтні 1944 року, в розпал Другої світової війни.

Останні роки

Як автор, Льюїс був надзвичайно плідним, він написав 23 романи між 1914 і смертю 1951 року. Він також є автором понад 70 новел, декількох п’єс і принаймні одного сценарію.Двадцять його романів були адаптовані до кінофільмів.

Наприкінці 1930-х років алкоголізм та депресія руйнували як якість його роботи, так і його особисті стосунки.Його шлюб з Дороті Томпсон частково зазнав невдачі, оскільки він відчував, що її професійний успіх змусив його виглядати маленьким у порівнянні, і він дедалі більше заздрив тому, що інші письменники ставали літературними легендами, поки його творчість потрапляла у відносну безвість.

Серце, ослаблене пияцтвом, Льюїс помер у Римі 10 січня 1951 р. Його кремовані останки були повернуті до центру Саук, де він був похований у сімейній ділянці.

У дні після його смерті Дороті Томпсон написала національно-синдикований панегірик для свого колишнього чоловіка.”Він дуже поранив багатьох людей”, – зауважила вона.«Бо в собі було велике зло, яке він інколи завдавав іншим.Проте за ці 24 години після його смерті я бачив, як деякі з тих, кого він найбільше поранив, розчинялись у сльозах.Щось пішло – щось блудне, безтурботне, велике та високе.Пейзаж тьмяніший “.

Джерела

  • Хатчіссон, Дж. М. (1997). Підйом Сінклера Льюїса, 1920-1930 . Університетський парк, штат Пенсільванія: Пенсильванська державна університетська преса.
  • Lingeman, RR (2005). Сінклер Льюїс: Повстанець з Мейн-стріт . Сент-Пол, Міннесота: Книги Бореаліса
  • Шорер, М. (1961). Сінклер Льюїс: Американське життя . Нью-Йорк: McGraw-Hill.
Розгорнути

Підтримайте українські видавництва -
купіть електронні книги улюблених авторів у форматі EPUB.