search user user
promo-img

Книги Володимира Станчишина

28 Січня 2025
Останнім часом книги з психології вийшли на перше місце серед наших покупців. Постійний стрес, тривоги і тривожність, відчуття загубленості — усе це стало нашими щоденними супутниками.
Хоч книги і не розв’яжуть усі проблеми, але вони точно можуть дати відчуття контролю й розуміння, куди рухатися. Сьогодні розповідаємо про одного з найпопулярніших авторів видавництва «Віхола» в категорії «Психологія» — Володимира Станчишина.
425836078_382225171230676_7125681243238710288_n

Володимир Станчишин — львівський психолог-психотерапевт, засновник Центру психологічного здоров’я «Лабораторія змін». Це саме той автор, який вміє майстерно зрозуміти й розповісти про наші емоції. Усі його книги присвячені стосункам: стосункам з собою чи з іншими людьми.

Факти про творчість Володимира Станчишина

Зібрали цікаві факти про Володимира та процес створення книг:
  • «Стіни в моїй голові» стала однією з перших книг «Віхоли». Засновниці видавництва раніше працювали у «Нашому Форматі». Саме завдяки попередньому досвіду вони знали, що книги з психології мають високий попит. На початку роботи видавництва вони звернулися до Володимира Станчишина для подальшої співпраці — і не помилилися 🙂
  • Книжка «Стіни у моїй голові» була створена з лекцій, які проводив автор.
  • Книжка «Емоційні гойдалки війни» була створена з інтерв’ю. Співробітниці видавництва зустрічалися з автором, готували запитання про емоції під час війни. Володимир Станчишин перечитував матеріали, коригував їх, і згодом, внаслідок плідної співпраці, з’явилася книга.
  • Лише одну книгу Володимир написав традиційним способом — «Для стосунків потрібні двоє»😉
  • «Стіни в моїй голові» займає 3 місце у рейтингу продажів за весь час існування видавництва. Станом на грудень 2023 року продали понад 30 тисяч примірників.

«Стіни в моїй голові»

Отже, саме ця перша книга народилася з лекцій Володимира. Вона розкриває такі поняття, як тривожність, депресія, соціальні фобії та ін. Здавалося б, у 2025 році усе це вже відоме й зрозуміле, але в суспільстві ще досі існують упередження щодо людей, які шукають психологічної допомоги.

Разом з доказовими й зрозуміли поясненнями про природу різних станів автор утверджує дуже важливу думку: ми не самотні у своїй тривожності. Чимало людей ведуть боротьбу зі страхом. Головне — що ми з цим робимо далі.

Поняття тривоги
Що робить нас щасливими?
Якщо вважати, що такими ми є у стані, коли все добре, то виявиться що насправді щасливими ми не буваємо ніколи. Завжди щось іде не так: на роботі проблеми, у дітей проблеми, у країні проблеми — з нами, тривожними людьми, увесь час щось трапляється. І причина навіть не в тому, що стаються якісь катастрофи, і не в тому, що ми весь час маємо бути невдоволеними, просто в нас постійно є нагода за щось та й попереживати. Чи не так? Бо якщо так — то, значить, усе окей, у ваших руках — правильна книжка. Книжка про нас, «тривожних пацієнтів».
Але повернімося до щастя: його завдання — приймати життя таким, у якому постійно стаються різні (не завжди позитивні) події, і робити нас задоволеними, незважаючи на те, що все майже завжди йде не за нашим, ну, майже геніальним, планом. Це також основне завдання психотерапії: не навчити НЕ тривожитися, а навчити бути щасливим, попри те що тривога супроводжує нас постійно.

297372648_123682570374928_4626814158935128284_n
Вірш з профілю автора у Facebook

«Для стосунків потрібні двоє»

Ця книга буде корисною всім, хто прагне краще розумітися на людській психології і мріє про здорові та щасливі. Автор
розповідає про схожі моменти, які може переживати кожна пара. Важливо розуміти: Володимир не дає порад і готових методичних рекомендацій. Натомість він описує ті життєві ситуації, про які найчастіше говорять його клієнти:
  • Закінчення першого етапу закоханості;
  • Кризи й конфлікти;
  • Сімейне життя з немовлям або підлітком;
  • Виховання дитини з інвалідністю;
  • Домашнє насильство;
  • Життя з алкозалежною людиною;
  • Втрата партнера.

«Ми обираємо собі тих людей, поруч з якими можемо почуватися в безпеці. Коли знаходимо таких партнерів, ми даємо несловесну обіцянку дбати одне про одного. Саме в цей момент народжується ідея, що ми можемо вижити. І ця ідея закладена ще в наших далеких предках, які мусили пообіцяти одне одному, що дбатимуть про іншого, бо це єдиний спосіб виживання».

З книги «Для стосунків потрібні двоє»

«Емоційні гойдалки війни»

«Коли перечитую цю книжку зараз, лише за кілька тижнів після написання деяких розділів, я думаю, що вона вже певним чином застаріла, адже війна так стрімко змінює наші реакції, переживання й ставлення до самих себе і до всього, що відбувається навколо. І все ж є деякі речі, які залишаються незмінними: наша ненависть до ворога, наша жага Перемоги і наша впевненість у тому, що ми ведемо визвольну війну українського народу».
Володимир Станчишин написав це у передмові до книги «Емоційні гойдалки війни» — і ми зрозуміли, що не змогли б краще описати власний внутрішній стан.
У своїй третій книзі автор дуже фахово розповідає, які емоції може зараз відчувати кожна людина, як бути з ними, жити та перемогти в цій війні. Пам’ятаймо: шукати допомоги — зовсім не соромно.

Підтримайте українські видавництва -
купіть електронні книги улюблених авторів у форматі EPUB.