search user user
Алекс Майклідіс

Алекс Майклідіс

Алекс Майклідіс – британський сценарист, письменник кіпрського походження, автор трилерів. Народився на Кіпрі в 1977 році у сім’ї грека й англійки. Випускник Трініті-Коледжу Кембриджського університету (магістр англійської літератури) й Американського інституту кіно у Лос-Анджелесі (теж магістр, фахівець із написання сценаріїв), упродовж трьох років здобував знання психотерапевта, допомагав психотерапевтичною підтримкою підліткам, що неабияк вплинуло й на тематику його творчости. Натхненний творчістю Агати Крісті писав детективи, трилери. Дебютний роман Мовчазна пацієнтка, ознайомитися з яким маєте змогу завдяки нашій книгарні, заохочуємо до придбання книги, є автобіографічним, щонайкраще ілюструє психотерапевтичні навики Алекса Майклідіса долати депресію, проживати минуле (мотиви деструктивних сімей, дитячих травм, насилля), відображає його захоплення античною міфологією. Книга стала бестселером № 1 за версією New York Times, книгою у твердій палітурці, що за перший тиждень на ринку впевнено зайняла першу сходинку книгопродажу в США і стала трилером номер один у 2019 році. Сім тижнів поспіль роман “Мовчазна пацієнтка” був серед десяти бестселерів Sunday Times. Книга номінована на премію Баррі як найкращий дебют і названа Книгою року Барнса й Нобла, а ще здобула нагороду Goodreads Choice Award. Нині роман А. Майклідіса читають у перекладах 50 мовами світу. Право на екранізацію твору викупила кінокомпанія Бреда Пітта.

Не менш захопливий і знаний роман А. Майклідіса, представлений на полицях нашої книгарні, – Діви(2021). Психологічний детектив про жінку, яку переслідує минуле, і низку вбивств у Кембриджському коледжі з алюзіями до античних мотивів, міфу про Деметру й Персефону, в списку бестселерів художньої літератури The New York Times зайняв почесне друге місце.

Алекс Майклідіс – ще й автор сценаріїв фільмів, в екранізації яких брали участь Дженіфер Лоуренс, Ума Турман, Тім Рот та багато інших знаних акторів – “Диявол, якого знаєте” (2013), “Завзяті шахраї” (2018). Незважаючи на негативну оцінку критиків, Алекс має індивідуальний стиль, який продовжує реалізовувати передусім як літератор. Неодноразово про це висловлювався в інтерв’ю – “Письменник із мене таки кращий, ніж сценарист”.

Розгорнути

Підтримайте українські видавництва -
купіть електронні книги улюблених авторів у форматі EPUB.